Шарнірно-губцевий інструмент, його типи і особливості
27.08.2020.

Шарнірно-губцевий інструмент, його типи і особливості

Що таке пасатижі


 Пасатижі - це багатофункціональний ручний слюсарно-монтажний інструмент, а саме - універсальні кліщі, що поєднують в собі кілька інструментів для робіт з болтами, гайками, дротом, кабелем, для затискання та утримування труб, тощо. 

Вони бувають:


Посиленічасто використовують в слюсарно-електромонтажних роботах. Найчастіше виготовляються з хром-ванадієвої сталі, мають підвищену міцність та ріжучий край, що дозволяє легко перекушувати кабель, провід чи дріт. Зручні ручки з м'яким хватом захищені ізоляційним шаром гуми, що запобігає удару струму.
Прецизійні  пасатижі призначені для роботи з невеликими елементами, мають спеціальне покриття, що запобігає ковзанню. Найкращий вибір для точних робіт в області електроніки, мікромеханіки, ювелірної справи, моделізму і т.д.
Діелектричні  Спеціальне діелектричне покриття забезпечує безпеку роботи в мережах під напругою 1000 В. Мають надійний шарнір, дозволяють працювати з максимальним зусиллям без перекосу губок.

Пасатижі  поєднують в собі плоскогубці, кусачки та викрутку. Основна відмінність - насічки на губках для кращого хвата або повороту деталей.

Плоскогубці - це найбільш поширений ручний інструмент електрика, але їх також активно використовують при ремонтних роботах для фіксації деталей, робіт з різьбленням.


Круглогубці. Назва говорить сама за себе. Губки у цього інструмента округлої форми - конусоподібної. Ідеальний інструмент для роботи з дротом. Специфічна форма круглогубців допоможе зігнути дріт так, як це потрібно в конкретному випадку, ступінь згинання легко регулюється.

Кліщі. Це щипці з досить довгими ручками, які також з'єднуються шарніром. А «губки» інструменту можуть мати плоскі чи гострі поверхні, які замикаються між собою.

Довгогубці. Зручне пристосування, що має подовжені робочі губки. Ця відмінність дозволяє використовувати їх для маніпуляцій з дрібними деталями, спрощують роботу в вузьких, важкодоступних місцях.

Бокорізи  Багатофункціональний ручний монтажно-слюсарний інструмент шарнірно-губцевого типу, призначені для перерізання проводу, видалення ізоляції, виконання невеликих різів металу (пластика) і ін. Застосовуються переважно в області електромонтажних робіт, але можуть використовуватися і в побутових ремонтних роботах.

Ручні кліщі (струбцина) Доволі часто при виконанні склеювання, різання або обробки деталей необхідно надійно їх зафіксувати. У таких випадках на допомогу майстру приходять ручні кліщі - це допоміжний інструмент, що дозволяє отримати стійке положення потрібної деталі. Не варто плутати ручні кліщі (струбцину) з лещатами, прикручувати до столу, - це дещо різні речі. Інструмент складається з двох основних частин: одна з яких нерухома (стрижнева рама), інша - рухома. Саме за допоиогою рухомої частини можна регулювати відстань та фіксувати деталь.


Тепер ви знайомі з шарнірно-губцевим інструментом, його видами та сферою використання. Сподіваємося, що завдяки нашій статті ви зможете вибрати той продукт, що не раз стане вам у нагоді.​

Написати відгук
  • Коментар *
  • Ім'я
  • Телефон
  •  

Ваш коментар буде опубліковано після перевірки адміністратором.

У коментарях заборонені:

  • Образи користувачів і адміністрації сайту.
  • Використання ненормативної лексики.
  • Реклама сторонніх ресурсів, флуд.
  • Пропаганда насильства. Розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
  • Розміщення посилань на сторонні ресурси.
  • Комерційна реклама і спам.