Який домкрат вибрати? Краще домкрати на автомобільному ринку
02.03.2020.

Який домкрат вибрати? Краще домкрати на автомобільному ринку

Домкрат - незамінний помічник в дорозі, в гаражі та на СТО. Сьогодні на ринку існує безліч домкратів. Як же розібратися у всіх цих моделях і вибрати відповідний по параметрах домкрат?

Серед безлічі брендів, перш за все варто відзначити домкрати Vitol, IronHand, також не варто залишати без уваги виробника Штурмовик.

За типом конструкції розрізняють наступні види домкратів:

- механічні (ромб, телескопічний)

- гідравлічні (пляшковий, підкатний)

- пневматичні

Гідравлічні й пляшкові домкрати ідеально підійдуть для легкових автомобілів з малим дорожнім просвітом, мінімальна висота підйому тут становить 130 мм. При виборі домкрата слід звернути увагу на його вантажність. У Vitol, наприклад, є ціла лінійка з гідравлічними домкратами з різною вистій підйому і вантажністю. Іншими словами, домкрати Vitol можуть задовольнити потреби як простих автолюбителів, так і професіоналів на СТО. Гідравлічні домкрати призначені для використання з автомобілями, маса яких перевищує 2 тонни. Максимальна вантажність - 50 тонн. При цьому, завдяки гідравлічному принципові роботи, працювати з таким домкратом набагато легше, ніж з механічним. Що стосується пляшкових домкратів - основна їхня перевага - це універсальність у виборі точки підйому і компактність.

Для тих, хто не хоче возитися з домкратом підійдуть механічні ромбові й телескопічні домкрати з висотою підйому до 485 мм і механічним типом підйому. такі домкрати розраховані на вантажність до двох тонн. Вони прості у використанні, мобільні й досить легкі - як правило, маса таких домкратів не перевищує 3 кг, а габарити дозволяють перевозити їх у багажнику. Підйом тут здійснюється шляхом обертання різьбової шпильки. При виборі механічного домкрата бренду Vitol можна вибрати такий, де в комплекті йде тріскачка, яка значно спростить роботу з домкратом.

На СТО та в гаражах найчастіше використовують підкатний домкрат. Такий домкрат більш стійкий завдяки більшій кількості точок опори, має посилену конструкцію, поворотну площадку. Тут великий робочий циліндр призводить до збільшення запасу потужності. В основному використовують для роботи з авто з малою висотою підйому - 125 мм, але підійдуть для висоти до 465 мм. Вантажність підкатного домкрата може бути 2,3 і 3,5 тонни.

Найбільш затребуваним типом домкрата на СТО є пневматичний, робота якого заснована на принципі стиснення шляхом нагнітання тиску повітря. Підходить для автомобілів масою від 2-х тонн, має мінімальне підхоплення і, головне, не вимагає додаткових зусиль - тиск повітря все робить за Вас.